دستگاه بی خطر ساز پسماند های عفونی به روش مایکروویو با خردکن داخلی (تمام اتوماتیک)

با اعتماد به دانش فنی داخلی و استفاده از ظرفیت های موجود، توانستیم در این شرکت، برای اولین بار در خاورمیانه دستگاه بی خطرسازی را طراحی و تولید کنیم که می تواند بدون محدودیت در نوع زباله، با استفاده از تکنولوژی مایکروویو و بهره گیری از خردکن داخلی تمام فرایند بی خطرسازی را در بستری تمام اتوماتیک انجام دهد که هیچ گونه نیازی به اوپراتور متخصص ندارد و به راحتی می توان با استفاده از مانیتور لمسی و کنترلر PLC از آن استفاده کرد.

ویژگی های دستگاه:

 1. این دستگاه برخلاف نمونه های مشابه داخلی و اتوکلاوها هیچ گونه محدودیتی در نوع زباله های عفونی ندارد. حتی ست دیالیز که سفت ترین نوع زباله عفونی است.
 2. قابلیت نصب در تمامی محیط های بی خطرسازی به صورت تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک
 3. قابلیت نصب در سایت های مرکزی برای جمع آوری زباله های عفونی شهری با ظرفیت بالا
 4. تعمیر و نگهداری این دستگاه برخلاف نمونه های مشابه خارجی و داخلی دارای کمترین هزینه می باشد و هیچ گونه خطر انفجار و آتش سوزی در آن وجود ندارد. چون در تمامی زمینه ها از طریق مانیوترینگ قابل کنترل است.
 5. قابلیت کنترل از راه دور با استفاده از تلفن همراه و رایانه
 6. قابلیت چپ‌گرد و راست‌گرد بودن خردکن به صورت اتوماتیک برای جلوگیری از قفل شدن محور خردکن
 7. در صورت تخلف اوپراتور در روند بی خطرسازی دستگاه، کارشناسان از طریق مانیتورینگ و یا کنترل از راه دور می توانند تخلفات را کنترل نمایند. چون زمان پروسه بی خطرسازی مشخص است.
مزایا:
 1. سازگاری کامل با محیط زیست
 2. تاثیرگذاری بالا در بی خطرسازی ( 6log10)
 3. هزینه کم تعمیر و نگهداری
 4. عدم نیاز به اوپراتور متخصص/ 1 اوپراتور
 5. قابلیت کنترل و کاربری آسان ( مجهز به صفحه لمسی و سیستم کنترل PLC)
 6. زمان کم فرایند
 7. اتوماسیون از ابتدا تا انتهای فرایند
کاربری دستگاه بی خطرساز زباله بیمارستانی با خرد کن داخلی
زباله های عفونی بعد از قرار گرفتن در سطل مخصوص دستگاه توسط اوپراتور به صورت اتوماتیک وزن می‌شود و پس از ثبت وزن استاندارد که توسط شرکت ثبت شده، سطل زباله توسط بالابر به سمت بالا انتقال داده می‌شود. و در حین بالا آمدن سطل زباله، دریچه خردکن باز می‌شود و با باز شدن همزمان درب خردکن پلاسمای تصفیه هوا فعال می‌شود. پلاسمای غیرحرارتی که بر روی دستگاه نصب شده است، با ایجاد حالت وکیوم هنگام باز شدن درب خرد کن از پخش شدن گرد و غبار آلوده در هوای محیط جلوگیری می‌کند و با عبور از سیستم پلاسمای غیرحرارتی اقدام به تصفیه هوا می‌کند. بعد از خرد شدن زباله و تبدیل زباله به اندازه های کوچک و یکنواخت، در مخزن زیر خرد کن جمع می‌شود و توسط میکسر زیر خرد کن زباله ها به ماردون انتقال داده می شود. این ماردون زباله ها را از داخل مخزن گرفته و به کابین امواج مایکروویو انتقال می‌دهد.
در حین عبور زباله ها از کابین مخصوص امواج مایکروویو دمای زباله ها به 100 درجه سانتیگراد می رسد. این کابین که در شرکت توسعه ایمن الکترونیک باختران طراحی و تولید شده است، با بهره گیری از فناوری خاص و به کمک کنترل توان و دمای داخل آن به صورت PID توانسته است دمای زباله را در عرض 2 دقیقه به 100 درجه سانتی گراد برساند و با افزایش جهشی دما و ایجاد تنش در ویروس‌ها و باکتری‌ها عمل بی‌خطرسازی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. این کابین مجهز به سنسور مادون قرمز دما می باشد که دمای درون آن را به صورت غیرتماسی در اختیار کنترلر قرار می‌دهد.
زباله ها پس از عبور از این کابین به صورت بی خطر شده در مخزن خروجی ماردون ذخیره شده و سپس توسط ماردون دیگری به خروجی انتقال داده می شود و در خروجی نیز در کیسه های زباله بسته بندی می‌شود.
کنترلرهای دستگاه بی‌خطرسازی مجهز به PLC و HMI شرکت دلتا می‌باشد، که با 30 سال حضور در اتوماسیون صنعتی دنیا بهترین عکس العمل را از لحاظ کیفیت در شرایط آب و هوای مختلف از خود نشان می‌دهد. دستگاه فوق با قابلیت ثبت تمامی مراحل کاری از قبیل دما، وزن زباله، مدت زمان کارکرد ستگاه، نمودار دمای زباله و تمامی آلارم‌های قطعات الکتریکی موجود بر روی دستگاه می‌باشد که می‌توان در یک فلش مموری این فایل را ذخیره کرد. این دستگاه قابلیت کنترل و پایش از راه دور توسط اینترنت را دارد، که مراکز بهداشت استان‌ها می توانند کارکرد دستگاه ها را در هرزمان کاملاً زیر نظر داشته باشند.
 
PSD1500 مدل
200 ظرفیت (لیتر)
350×200×300 ابعاد (طول*عرض*ارتفاع) cm
SS304 جنس بدنه
1200 جرم (کیلوگرم)
2.45 فرکانس عملکرد (گیگاهرتز)
50 فرکانس (Hz)
380 ولتاژ ورودی (V)
23 بیشترین توان (kW)
50 شدت جریان (A)
Touchscreen کنترل پنل
PLC کنترلر
 
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در وحاد فروش و تولید تماس حاصل فرمائید:
شماره تماس:
09144882581
09017243679
044-33386808-09

نظرات ارسال شده
4.5 /5 20 5 1
فرم ارسال نظرات